Takviye edici gıdalar ya da genel adıyla gıda takviyeleri; Normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünleri ifade eder.

Şifa Hanım gıda takviyesi ve kişisel bakım kategorilerinde ürün üretimi gerçekleştiren bir takviye edici gıda markasıdır. Şifa Hanım markalı ürünler çoğunlukla yağlardan ve karışımlardan oluşur. Bu yağlar ve karışımlar bitki, meyve ve kök ve tohumların değerlerini kaybetmeden tabiatına en uygun üretim yöntemi ile kullanım alanlarına sınıflandırılarak üretilmesi ile elde edilir.

Soğuk sıkım yöntemi ile bitkideki tüm faydalı bileşenler, vitamin, mineral ve antioksidan maddeler korunarak doğrudan ve doğal bir şekilde yağa geçmektedir. Şifa Hanım Markalı ürünler, üretim tesislerinde tüm faydalı bileşenleri koruma hassasiyeti ile üretilir.

  • 25 0C’nin altında ki oda sıcaklığında, ağzı sıkıca kapalı olarak, ışıktan koruyarak saklayınız.
  • Renk değişikliği, hava ve doğrudan ışık alması sebebiyle etkilenebilir.

Şifa Hanım ürünleri bitki, meyve, kök ve tohumların doğasına en uygun üretim yöntemi ile kullanım alanlarına uygun bir üretim metodu ile üretilir. Herhangi bir koruyucu madde, kimyasal ve tatlandırıcı içermemektedir.

Vücudun kendi üretemediği ve ihtiyacı olan esansiyel yağ asitlerini temin edebilmek, vitamin ve mineral seviyesini dengede tutabilmek amacı ile Şifa Hanım Gıda Takviyesi ürünleri günlük tüketimde düşük seviyelerde kj’ye sahiptir. Bu bilgiler her ürünün  siparişi sırasında verilmektedir.

Her biri doğanın bir mucizesi olan bu bitki, meyve, kök ve tohumlar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir köşesinden özenle seçilmekte ve üretimden önce farklı analizlerle kalite kontrolü yapılmaktadır. Şifa Hanım ürünleri bitki, meyve, kök ve tohumların doğasına en uygun üretim yöntemi ile kullanım alanlarına uygun üretim metodu ile üretilir. Soğuk Sıkım Yöntemi ile herhangi bir ısıl ve kimyasal işlem yapılmadan yağlar elde edilir. Bu yöntem ile bitkideki tüm faydalı bileşenler, vitamin, mineral ve antioksidan maddeler korunarak doğrudan ve doğal bir şekilde yağa geçmektedir. Bu sebeple bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yapılan bilgilendirmelere mutlaka uyulması ve yönlendirmelerin dikkate alınması gerekmektedir.

Üretilen her ürün etiketinin üzerinde kullanım önerisi bulunmaktadır. Ayrıca iletişim kanalları aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır. Kullanım öncesi doktorunuza danışınız! Tavsiye edilen günlük kullanım dozunu aşmayınız.

Sağlıklı yaşam herkesin hakkıdır. Gıda takviyesi ürünleri dengede kalmamız ve yaşam kalitemizi artırmamız için destekleyici olabilir. Her yaş grubundan tüketici takviye edici gıdalardan tüketim sağlayabilir. İletişim kanalları ile yapılan bilgilendirmeleri ve etiketlerin üzerindeki yönlendirme ve de bilgilendirmeleri lütfen dikkate alınız.

Hammaddenin doğasına uygun üretim yöntemlerinden biri olan maserasyon yönteminde, misalen , elde edilen sarı kantaron yağı üretiminde, sarı kantaron bitkisi natürel sızma zeytinyağının içerisinde masere edilmektedir.

Hala Sorunuz Mu Var?

Bize daha fazla soru sormak için lütfen formu doldurun, destek ekibimiz mümkün olan en kısa sürede yanıt verecektir.